Обучение за мобилност на възрастни

16.10.2015

Обучението за мобилност на възрастни се провежда в рамките на проект „Социално образование за възрастни чрез мобилност" финансиран от програма Еразъм+ на Европейската комисия, Ключова дейност 2.

В периода септември 2015 - март 2016 възрастните обучаеми (50+ годишни) ще преминат през различни обучителни дейности адаптирани към конкретната възрастова група и проведени чрез методите на неформалното обучение, които да ги подготвят за различни възможности за международна мобилност. Обучението включва няколко учебни модула: работа в екип, английски език, симулации на междукултурен диалог, практики за комуникация, практика за организиране на пътуване в чужбина и т.н., чрез които обучаемите ще придобият нови знания и умения за пътуване извън собствената си страна по лесен и приятен начин, независимо дали пътуването ще бъде по работа или за удоволствие. В последствие, част от обучаемите ще имат шанса да вземат участие в обучителен курс в Словения през март 2016 г., който ще събере участници от различните страни, за да оцени придобитите през предходните месеци знания и да даде възможност за досег до други култури и традиции.

"SEAM: Social Education of Adults through Mobility" e двугодишно стратегическо партньорство на международно ниво, чиято реализация е координирана от испанската асоциация Asociación Gantalcalá с подкрепата на следните организации:

Този проект е финансиран с подкрепата на Европейската комисия и програмата Еразъм +. Тази публикация отразява само личните виждания на нейния автор и Комисията не може да носи отговорност за каквато и да е употреба на информацията, съдържаща се в нея. Copyright © 2015 Проект SEAM. Всички права запазени

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

Кампания "Този път ще гласувам" на Европейския парламент
12.04.2019
Бюрото на Европейския парламент в България Ви кани да се включите в тази кампания, чиято цел е да насърчи повече хора да гласуват.
Националният дарителски фонд „13 века България“ обявява сесия за финансово подпомагане на тема „Детски работилници за изкуства“
10.04.2019
Общ бюджет по сесията: 30 000 лв. Максимален размер на финансиране за един проект: 3 000 лв. Краен срок за подаване на документите: 31.05.2019 г.
Честит едновековен юбилей на НЧ "Св. Св. Кирил и Методий – 1919", с. Дорково
22.03.2019
На 22 март 2019 г. жителите и гостите на с . Дорково отбелязаха 100-годишния юбилей на НЧ “Св. Св. Кирил и Методий – 1919 г.” с. Дорково. Официални гости на тържеството бяха Председателят на Асоциация "Съвременни читалища", народни представители, областн
Честит Национален празник! Честит 3-ти март!
03.03.2019
Трети март е! Да се преклоним пред подвига на всички герои, които се бориха и постигнаха свободата на България! Да почетем паметта на нашите предци! Да запазим яркия спомен за делото им, което е извор на национална гордост и чувство за дълг и отгов